matracom blog cover - matrac

Matracok fertőtlenítése Leave a comment

Matracok fertőtlenítése

Elsősorban a matrac kiválasztásánál nem előnyös a matracon való spórolás, mivel jó matracot kifejezetten alacsony áron nem lehet vásárolni. Érdemes egy kicsit nagyobb keretösszeggel gondolkodni, hogy megfelelő, sőt tökéletes matracot vásároljunk. Itt a matrac huzatának anyagára és a matrac belső magjának minőségére gondolok.

Ebben a cikkemben a matracok, ágybetétek jó fertőtlenítési módszeréről írok (a fix huzatú matracokra vonatkozik). Amennyiben a megvásárolt matracunk használatban van, szükségessé válik a karbantartása, tisztítása is.

A matrac penészedésére egyik gyártó se vállal garanciát!

A matrac tisztításának több fázisa, lépcsője van.

Első lépés:

Az első lépcső az alapos porszívózás a matrac teljes felületén. Ezzel a folyamattal a por nagy részétől megszabadulunk. A matrac porszívózásából és tisztításából az oldalait se szabad kihagyni, mivel ott is megtapad a por és más szennyeződések is. Amennyiben van lehetőségünk a matrac kiporolására, tegyük meg, az összes por eltávolításának érdekében, majd porszívózzuk át még egyszer alaposan az egészet közepes teljesítményű porszívóval.

Második lépés

Miután alaposan kiporszívóztuk a teljes felületét, ha látunk rajta foltot vagy elszíneződést, azt samponos, vízzel hígított ecetes oldattal, folttisztítóval vagy speciálisan kifejlesztett tisztítószerek segítségével tudjuk eltávolítani az ágybetét huzatából, így megöljük az elszaporodott gombákat és mikroorganizmusokat is, amik károsak lehetnek az egészségi állapotra. Nagyon kell figyelni, hogy ne közvetlenül öntsük a matracra a tisztítószeres vizet, hanem egy rongy segítségével dörzsöljük bele az anyagba. Azonban itt is, mint minden folyamatnál figyelnünk kell a dörzsölés erejére. Nem szabad túl erősen dörzsölni, mert megsérülhet a szövet anyaga az erős súrlódástól. Ha bekentük a foltot (foltokat) várnunk kell, hogy a felvitt vegyszer hatása teljes legyen. Ez kb. fél órát-egy órát vesz igénybe.

Harmadik lépés:

A várakozási idő lejárta után a tisztítószert alaposan mossuk le tiszta vízzel. Miután lemostuk teljesen szárítsuk meg. Erre segítségül vehetünk egy kis szódabikarbónát is, ami megköti a nedvességet. Azonban ezt utána porszívó segítségével távolítsuk el. Mindenféleképpen várjuk meg a matrac teljes megszáradását használat előtt. Amennyiben használatba vesszük, vagy letakarjuk a nedves matracot, úgy bepenészedhet, és a tisztításba belefektetett energia és idő kárba vész. A szárításhoz használhatunk a szódabikarbónán kívül ventilátort is a biztos száradás érdekében.

Negyedik lépés:

Miután teljesen megszáradt a matracunk, ágybetétünk már használatba is vehetjük és kipihenhetjük a tisztítás fáradalmait egy nyugodt, pihentető alvással.

Abban az esetben, ha otthon nem tudnánk kitisztítani a matracunkat a durva szennyeződések miatt, keressünk fel egy erre szakosodott tisztítással foglalkozó céget.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

SHOPPING CART

close